banner28
09 Haziran 2018 Cumartesi 00:10
18 Okunma
Bursa’da DynEd ödülleri sahiplerini buldu

Bursa Yıldırım Mahmut Celalettin Ökten İmam Hatip Ortaokulunda gerçekleştirilen törende DynEd İngilizce Dil Sistemi yılsonu ödülleri sahiplerini buldu. İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Selami ÇİÇEK konuşmasında DynEd İngilizce Dil Eğitim sistemindeki hedefin dinleme ve konuşma becerisi olduğunu, test sisteminden farklı olarak DynEd İngilizce Dil Sisteminin dinleme ve konuşma becerileri üzerine yoğunlaştığını, bunun da yabancı dil öğrenme ve öğretiminde olmazsa olmaz olduğunu ifade etti.

İşte bu noktada DynEd İngilizce Dil Eğitim Sisteminin herkes için bulunmaz bir fırsat olduğunu, öğrencilerin ayna karşısına geçip konuşur gibi evindeki bilgisayara ve akıllı telefona konuşabildiğini ve bundan daha güzel bir imkân olamayacağını belirtti. Dilbilgisi ve kelime ile İngilizce öğretiminin artık geçmişte kaldığını vurguladı.

Konuşmaları büyük alkış toplayan İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Selami ÇİÇEK DynEd İngilizce Dil Eğitim Sisteminin dil ediniminde kendini kanıtlamış bir program olduğunu ve bakanlığımızın bu sistemi ücretsiz olarak bizlere sunduğundan da söz etti.

Bursa Yıldırım ilçesi olarak 31.486 aktif öğrenci ve %51 lik aktiflik oranı, aynı zamanda 63607 saat toplam çalışma süresi ile Bursa genelinde birinci olduğunu sözlerine ekledi.

Sene boyu üstün çaba harcayan, emek veren, özverili çalışmalarıyla örnek olan öğrencilerden ;

Alirızabey İlkokulu 4/F Sınıfı Öğrencisi Aslı KARASU
Alirızabey İlkokulu 4/F Sınıfı Öğrencisi Hayrunnisa Kübra GÖNEN
Mümin Gençoğlu 1 İlkokulu 4/E Sınıfı Öğrencisi Nehir AKSANGAR
Şehit Piyade Er Rahim Keskin Ortaokulu 5/P Sınıfı Öğrencisi Hasan Kaan CANLI
Peyami Safa Ortaokulundan 7/D Sınıfı Öğrencisi İrem MUTLU
Fatih Sultan Mehmet İmam Hatip Ortaokulu 6/A Sınıfı Öğrencisi Ömer Efe DENİZ
Kızıklar Ortaokulu 8/F Sınıfı Öğrencisi Esmanur ASLAN
Nuri Nihat Aslanoba Anadolu Lisesi 10/B Sınıfı Öğrencisi Hacer TUNA
Yıldırım Beyazıt Anadolu Lisesi 10/A Sınıfı Öğrencisi Dilek KILIÇ

Bursa Yıldırım Ticaret ve Sanayi Odası Anadolu Lisesi 10/G Sınıfı Öğrencisi Elif UZUNBURUN’ a ödülleri İl Milli Eğitim Şube Müdürü Müştak GENCER tarafından takdim edildi.

DynEd İngilizce Dil Eğitim Sisteminde sene boyu özverili çalışmalarıyla tüm öğrencilere sistemi aktif ve verimli kullanmalarını sağlayan İngilizce öğretmenlerimizden Meryem ÇAVDAR ( Peyami Safa Ortaokulu ), Umut SAĞ ( Emir Sultan Anadolu Lisesi ), Melahat ALTUN ( Ticaret Borsası İmamhatip Ortaokulu ), Çiğdem H.TAHMAS(Şehit Polis İbrahim Akın Ortaokulu), Emine UZUN(Yıldırım Beyazıt Anadolu Lisesi), Özlem SERTEL (Alirızabey İlkokulu), Aslı KATAK’ a(Nuri Nihat Aslanoba Anadolu Lisesi) başarı belgeleri ve hediye çeki İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Ahmet GÜLTEKİN tarafından takdim edildi.

Ödüllendirme kriterlerine göre ilkokul, ortaokul, lise kategorilerinden ilk üçe giren;

1.Ayşe Müzeyyen Tozluoğlu İlkokulu

2.Alirızabey İlkokulu

3.Mümin Gençoğlu 1 İlkokulu

1.Peyami Safa Ortaokulu

2.Şehit Polis İbrahim Akın Ortaokulu

3.Zübeyde Hanım Ortaokulu

1.Emirsultan Anadolu Lisesi

2.Şehit Kubilay Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi

3.Faik Çelik Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesine ödülleri İlçe Milli Eğitim Şube Müdürümüz Selami ÇİÇEK tarafından takdim edildi.

Törenin sonunda İl Milli Eğitim Şube Müdürü Müştak GENCER ve İl Koordinatör Yardımcısı Feride Başak BAŞAR’ a hediyeleri takdim edildi. Dilek, temenni ve ödüllerin verilmesiyle program sona erdi.

Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
<strong>Dikkat!</strong> Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.