Yerel seçimler öncesinde belediye başkan adayları belediyeciliğin gönül işi olduğunu yazmadığı yer söylemediği meydan bırakmadı.

Seçimler bitti icraatların başlaması gerekirken gönül işi olarak lanse edilen belediyeciliğin tamamen duygusallık işi olduğu ortaya çıktı.

Bilgi sahibi olduğumuz kurum muhalif yazdığımızdan dolayı Bursa Büyükşehir Belediyesi.

Belediyeciliğin gönül işi olduğuna dair güzel bir örnek verelim Büyükşehirden.

Hanife Sayın şuan, Büyükşehir’e bağlı Burfaş AŞ ‘de Tesisler Müdürü olarak görev yapıyor ve doğrudan Müdür olarak göreve başlatıldı.

Hanife Sayın daha öncesinden İnegöl Belediyesine iş yapan Uzmanlar Bilişim Temizlik Nak. İnş.Ve Yemek Üretim Hizmetleri Taah.San.ve Tic.A.Ş’de çalışıyordu sonrasında taşeronluk kalkınca kamu çalışını olması imkanı varken tespit komisyonu raporunda (https://www.inegol.bel.tr/media/documents/5702_1519029239.pdf)  “Hanife Sayın ; 23/01/2018 tarihinde İdaremize vermiş olduğu istifa dilekçesi ile 31/01/2018 tarihinde kendi isteği ile işten ayrılmış olduğundan başvurusu olumsuz olarak değerlendirilmiştir” denilmektedir.

Hanife Sayın gerçekte kamuda çalışma imkânı yakalamışken neden istifa etti?

Hanife Sayın bu istifasıyla gönlünün sesini dinleyerek Bursa Büyükşehir Belediyesinde kedisine tahsis edilen müdürlüğü mü düşünüyordu?

İşsizliğin tavan yaptığı bir dönemde önüne gelen kamuda iş fırsatını hoyratça geri çevirmenin sebebi ne olsa gerek?

Böylesi gönlü geniş insanlarımızın halkımıza hizmet etmek için sahip oldukları işi bırakması yaşadığı yerden ayrılması ne büyük devlet, zira sorumlusu olduğu müdürlüğe bağlı işletmede bir gazimiz dövüldü ama hakkında soruşturma açılmadı.

Eeehhh belediyecilik gönül işi sonuçta maaş alsalar da, önceden gönül olmanın bedeli hasretlikti ve özlemdi şimdilerde tamamen duygusallıklar söz konusu.

Velhasıl Belediyecilik gönül işi yersen..

Rasim Serim, Recep Altepe’nin görevden ayrılmasıyla adeta sihirli değnek deydi bu şahsa Bursa Büyükşehir Belediyesinde, kendisini bir vesile ile tanımıştım ve yaptığı işi tasvip etmeyenlerden olduğumu sonradan gördüm malum o zamanlar sakalımız olmadığı için sözümüz dinlenmedi.

Belediyede bu kadar çok yazılım ve bilumum iş yapması hatta rivayete göre gri pasaportla görevli yurt dışına gönderilmesi oldukça önemli olsa gerek Bursa’mız da böylesi büyük bir dahinin olduğunu bilmiyordum açıkçası.

Büyükşehir Belediyesinin özellikle Burulaş AŞ’deki yazılımlarda karşımıza çıkan isim Rasim Serim, şuana kadar belediyeden ne kadar iş aldı bilmiyorum ama aldığı her işin birim fiyatından hesapladığınızda tahminim milyonları bulan meblağlar ortaya çıkacaktır, belki bir gün belediye meclisinde konu tartışmaya açılır bizde öğrenmiş oluruz ne kadar gönlünün zengin olduğunu.

Fetullah Bingün Tarım AŞ Genel Müdürü, hakkında gelen bilgileri yazdığımızdan dolayı hala personeline baskı yapmaya içerdeki hainleri bulmaya çalışıyor, oysa kimlerin bilgi getirdiğini aleni yazmıştım ama sanırım ikna edici olmamış ve hala bilgi belge gelmeye devam ediyor gerçekten hizmet aşkıyla yanan gönlü zengin olmuş Allah dostu bir bürokratımız.

Kürşat Çapar Burulaş AŞ Genel Müdürü ilk göreve geldiğinde bazı yalakalar hakkında övücü yazılar kaleme almıştı programlara çıkarılmıştı batmış olan burulaş şirketinin kurtarıcısı olarak lanse edildi ama kimse sormadı göreve geldiğinde burulaşın borcu var mı yok mu diye iyi mi?

Oysa Kürşat Çapar göreve geldiğinde Burulaşın kasasında  21 milyon ayrıca Buskiden 9 milyon vadesi geçmiş alacagı vardı .Tüm hakediş ve maaş vs ödemeler gününde yapılıyordu vadesi gelmemiş borcu yoktu . 2022 ye kadar toplam borç 400 milyon yıllık cirosu olan şirkette sadece 24 milyon idi.Bu da faizleri mevduat faizinden daha avantajlı olduğundan alınan kredilerdi iyi mi?

Elime gelen ticaret sicillerine bakınca Kürşat Çapar hep merkezdeki isimlerden biri hele ki son yazımızdaki savcılık ve mahkeme kararları tam bir skandal olsun ne fark eder Allah dostu birine revamı bunlar sonuçta Bursa’ya hizmet ediyor, Burulaş’ta zarar elli milyonu geçmiş şu aklanmış para gitmiş ne fark eder ki.

Belediyecilik gönül işi yersen..

Doğan Kaçar Jeotermal AŞ’de genel müdür olmayan gönlü zengin bir başka arkadaşımız canım benim ya hakkını teslim etmem lazım adımın her geçtiğinde ağabey kelimesini söylemeden adımı söylemiyor ama benim gönlüm onunki kadar temiz değil ve şeytanın avukatlığını yapıyorum o yüzden görülmeyenleri görme gibi meziyetimiz var sıkıntı burada.

Doğan Kaçar döneminde de şirket sermaye artırımına gitti yani para aktarıldı ama başarı bir türlü gelmedi üstüne Umre muhabbetti çıkınca gözden ırak durmanın daha faydalı olacağı düşünüldü ki bir başka yönetici gönderildi.

İşin şakası bir yana Bursa Belediyesinde 20018 ve 2019 yılı görev zararları harcama kalemlerine bakılınca mevcut borcun üstüne borç yükünün artığını görüyorsunuz, bu borçları %30 fazlası faizle borç alarak ödemek zorunda kalıyorsunuz, her halde 2024 yılına kadar borç 10 Milyar TL yaklaşacak ama devasa projelerden haber yok.

2018 ve 2019 yıllarında mali tablo nedir?

Belediyede özellikle muhasebeci ve satın almacıların yönetimde söz sahibi olduğu dönemi yaşıyoruz, hani para politikasını iyi bilenler yönetiyor hâsılı kelam.

Belediyecilik gönül işiymiş yersen..

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
<strong>Dikkat!</strong> Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

banner55